Design to be Happy

דמיון מודרך

למבוגרים וילדים

לרגיעה, נשימה וחיבור פנימי

כלי לחיים!

דמיון מודרך הוא כלי מדהים למבוגרים ולילדים. אנחנו חיות בעומס, במחשבות. לפעמים אפילו שוכחות לנשום, להתחבר פנימה ולדעת מה נכון לנו. למצוא שקט בראש זה מצרך נדיר וכל כך מגיע לך. למצוא שלווה פנימית, תשובות לשאלות ולדעת מי את.

מה בערכה

הערכה מורכבת מארבעה סרטונים עם דמיון מודרך ועוד 2 סרטוני מבוא למבוגר ולילד. כל שיעור עוסק ב”מסע” אחר ומחזק משהו. 

ניתן לעצום עיניים או לצפות בסרטון מרגיע. אפשר להשמיע לילד/ה או ללמוד לעשות לבד. לפני שינה או כשחוזרים מהגן/בית ספר. חוויה מחבקת ומחברת לכל הצדדים!

ישבתי במשרד אפופה כולי

 חייבת לסיים משהו ומרגישה נרדמת
אני כרגע לבד במשרד אז סגרתי ונעלתי את הדלת שמתי את הקלטת הדמיון המודרך שלך ועשיתי
קמתי כמו חדשה

ענת,בת 42 עורכת דין, אמא לשתיים – מספרת על השפעת הדמיון מודרך בחייה העמוסים
 

קרן (קיקה) בת 17

רובנו לא מבינים שאיפשהוא בתוכנו קיים "אני" שנמצא בשלווה תמידית

elizabeth gilbert

דמיון מודרך לילדים

דמיון מודרך הוא שילוב של טכניקת הרפיה והירגעות הכוללת ויזואליזציה (החזייה)
של פרטים, תמונות, סיטואציות, רגשות, צבעים וחושים.
בעזרת הדמיון מודרך ניתן להתחבר לתת-מודע, להתחבר לאני הפנימי. זהו כלי להרפיה ורגיעה, והפעילות נושאת אופי שליו, רגוע ונעים. לילדים דמיון עשיר והם נהנים לצאת עם הדמיון ל”מסע”. זוהי הזדמנות עבור הילדים לשכב או לשבת בשקט עם עצמם ולקחת פסק זמן.
דמיון מודרך מעודד יצירתיות מחשבתית ומעוררת נושאים לשיחה. הילדים לומדים להכיר את עצמם באופן אינטואיטיבי, לגעת במחשבות וברגשות מבלי שיחשבו מה מצופה מהם או מה “צריך”. וככה לומדים גם לקבל את עצמנו. הדמיון המודרך מפתח בטחון עצמי והכרה פנימית.  מחזק מחשבה כאינדיבידואל.

אינטליגנציה רגשית ודמיון מודרך
במשך שנים שמו דגש על אינטליגנציה שכלית כגורם מכריע בהתפתחות הילד ובסיכויים להצלחתו.
היום, ידוע שיש צורך ביכולות נוספות וחשובות כמו מודעות עצמית, יכולת שליטה על דחפים, התמדה, מוטיבציה, אמפתיה ויכולת ליצור ולקיים קשרים חברתיים – כל אלה תורמים וחיוניים לילד ולהתפתחותו, ובמילה אחת: אינטליגנציה רגשית.
אינטליגנציה רגשית היא יכולת או מיומנות האדם לזהות, לנהל את הרגשות שלו ולהעריך רגשות של אחרים. היכולת לעבד מידע רגשי, לזהות רגש, לדעת להגדיר אותו ולהבדיל בין רגש זה או אחר גם אצל אחרים. המיומנות הזו מהווה מרכיב משמעותי בהתנהלות הילד ובתגובותיו בסיטואציות חברתיות ובמצבי לחץ בחיים בכלל.
הבשורה המשמחת היא שאינטליגנציה רגשית אינה תכונה שנולדים איתה ובהחלט ניתן לטפח, לכוון ולחזק יכולות אלה בילד.
 
הילדים שלנו לעתים נמצאים בלחץ להישגים, להיות מותאם לחבריו 
בחיים היום, הילד נחשף לגירויים ומסרים שלא ניתנים תמיד לסינון. בעקבות אותם מסרים המגיעים  דרך טלוויזיה, מחשב, מרכזי בילוי ואורח חיים לחוץ והישגי, הילד פחות מחובר אל עולמו הפנימי, אל אישיותו, רגשותיו ומחשבותיו וכך פחות מזהה את רגשותיו ומתנהל באופן שלא בהכרח תואם את עולמו וערכיו.
הדמיון המודרך הינו כלי להרגעות, למציאת השלווה הפנימית ולגילוי נקודות החוזק שלנו. התהליך מאפשר לילד להתנתק מהלחצים  ומעניק לו את היכולת להתחבר למודעות העצמית שלו, לפתח יצירתיות (אשר מחברת אותו לעצמו ובהמשך יחזק את יכולת האלתור שלו והתמודדות במצבים), כישורים חברתיים ועוד יכולות הנחוצות לו והמשפיעות על התנהלותו ותגובותיו במצבים בחיי היום-יום וגם במצבי לחץ.
מעבר להנאה מהתהליך עצמו אפשר לנווט את התהליך כך שהילד יטמיע את הדברים ויפנים את יכולותיו וכך רוכש כלים להתמודדות שימשיכו ללוות אותו במהלך חייו.
 

וגם לך מגיע! כל השיעורים מותאמים גם לך ויש גם דמיון מודרך אחד להעצמה אישית במיוחד בשבילך!

מחיר הערכה: 280 חינם במתנה באהבה

מי אני? שרונה קאופמן.

מאז ומתמיד עניין אותי השילוב בין עולם הרוח לחומר. מעבר ללימודים באוניברסיטה ולימודי עיצוב פנים ופנג שואי למדתי מקצועות שנוגעים בנפש וברוח. ייעוץ ביוגרפי, רייקי, טיהור, דמיון מודרך. בזכות הידע שלי בצבעים והניסיון וידיעה בוודאות ביכולת וההשפעה של הדמיון על חיי היום יום בכל תחום, והנגיעה שלי בשיפור איכות חיים והרצון שלי לתת את מה שאני יודעת. ואחרי שנים שאני משתמשת בכלי הזה בבית עם עצמי ועם הבנות. והדרכות התנדבות בבתי ספר – הגיע זמן להעביר את זה הלאה. חבל לי להשאיר את זה רק לעצמי. כי אני מאמינה בפיזור הקסם. ומאמינה שזה בידיים שלך לשפר את החיים.

Skip to content