Design to be Happy

סיפורי שפע

איך לחזק את השפע בבית בעזרת פנג שואי

DESIGN TO BE HAPPY

שרונה קאופמן

פנג שואי כללים כדי להכניס את השפע הביתה

לפני שאתחיל בכלל לדבר על השפע ועל הקסם של להכניס את השפע הביתה בעזרת הפנג שואי וכללים להכניס את השפע הביתה ולחיים שלנו דרוש לחקור את השאלה: מה זה שפע בעצם?

שפע הוא בעיני המתבונן. כל אחת חושבת על שפע ממקום אחר. אבל לשים את תשומ הלב בשאלה מהו שפע עבורך הוא חלק מהתהליך של להכניס את השפע הביתה.

כי שפע יכול להיות בממון וברכוש, בכסף בבנק, בריהוט חדש, בסיבוב בקניון בלי חשבון, בטיול לארץ רחוקה אבל למעשה שפע וכסף זה אנרגיה. ואנרגיה היא הרגשה. תחושה. וכמי שמבינה באנרגיה – כשאנחנו מרגישות את האנרגיה שנרצה להביא ממנה עוד, אז באמת נמשוך לחיים שלנו עוד מאותו דבר. אז אם נרגיש ונחיה בתחושה של שפע – אז נמשוך לחיים שלנו עוד שפע! 

למעשה, המחשבה צריכה להיות הפוכה: הרי אנחנו רוצים שפע כדי שיאפשר לנו להרגיש שאנחנו יכולות לחיות ולהנות מהדברים הקטנים. כדי שלא נצטרך לעבוד קשה והרבה ויהיה לנו זמן לעשות דברים שמזכירים לנו חופשה או תחושה של שחרור ושפע של חוסר דאגה. אבל אם נרגיש ונודה על הדברים הקטנים האלה ונחווה אותם במודעות ונפנה להם מקום בחיים שלנו אז למעשה השפע כבר כאן!

שפע יכול להיות התחושה של רגליים יחפות על חול חמים.

שפע מסתתר במגע ליטוף השמש ביום חורף קר.

יש כאלה שמדמיינות את השפע בצורת כוס שוקו חם ליד האח הבוערת.

שפע זה למעשה תחושה.

כי מתי השפע מספיק לנו? מתי השפע הופך להיות מספיק? שהרי תמיד נרצה ממנו עוד.

שפע ניתן ליצור בכל בית!

אז מה זה שפע? כבר אמרתי ששפע הוא בעיני המתבונן.ת. וזה ממש אישי לכל אחת. 

ועוד דבר: שפע לא יכול להיות משהו מדיד. שפע בבית הוא לא משהו שניתן לכמת (מלשון כמות) אי אפשר לשקול אותו, למדוד אותו או לספור אותו. ואפילו אי אפשר לשים בצנצנת או לחפון אותו ביד.

לכן שפע זה בעצם תחושה. ואת תחושת השפע והסיפוק ניתן ליצור בכל בית. אפשר להזמין שפע, למגנט שפע ולהכניס שפע ולהרגיש אותו. כי עיצוב הבית יכול להיות יפה ונאה אבל עיצוב אמיתי מתחיל בתודעה. בתודעה שיש כאן שפע וכשיש בתודעה שפע אפשר למשוך עוד שפע לבית ולחיים. 

אז לפני שנתחיל לבדוק את השפע בבית שלך – נתחיל בהגדרת תחושת השפע שלך. מה זה שפע עבורך? איך את מתרגמת את השפע לתחושה? ואת התחושה הזאת ננסה להכניס הביתה כדי שיחלחל לחיים שלך. 

מכניסים את השפע הבייתה, פנג שואי וכללים

נכון שזה בידיים שלך ולמעשה את קובעת את תחושת השפע שלך האישית והביתית אבל בכל זאת איך מכניסים את השפע הביתה? באופן מעשי, בעזרת פנג שואי וכללים?

אז יש לי עוגן לתת לך לאיך למעשה מכניסים את השפע הביתה, כי לפנג שואי יש כמה כללים שיעזרו לך לתת לך כיוון ועוגן לעשות את זה. אבל לא לשכוח להפוך את זה לאישי, כן? כי המשמעות של שפע עבורך הוא לא בהכרח שפע עבור מישהי אחרת!

בעצם זה מה שאני אוהבת בפנג שואי. שיש כללים מנחים שבעזרתם אפשר לפעול ביצירתיות, אבל הכללים של הפנג שואי שומרים עלייך. אז בהמשך אני רוצה לתת לך כללים ותשובה לשאלה ששואלים אותי בעצם הרבה:

איך מכניסים את השפע הביתה. ומה בין פנג שואי וכללים?

אחד הכללים בפנג שואי להכנסת השפע הביתה הוא בעזרת כיוונים. 

בואי נדבר לרגע על פנג שואי וכיוונים, אחד מהכללים בפנג שואי הוא שהבית מתחלק לכיווני מצפן. לכל כיוון מדידת מצפן יש משמעות ויש ייצוג. כי למעשה הבית הוא המפה של תחומי חיים ומודעות. האזור בבית שמייצג את השפע הוא בעצם המקום ממנו אפשר להתחיל לבדוק את תחושת השפע הקיימת כרגע בחיים ואם יש שם תקיעות. כיוון השפע נמצא באזור הדרום- מזרחי של הבית. והוא מיוצג על ידי יסוד העץ. העץ מסמל צמיחה והתפתחות וכמובן שפע. ואיך נוצר השפע? על ידי תשומת לב והשקייה של העץ. אז אם נרצה ליצור תחושה של שפע בבית אפשר קודם כל לבדוק מה יש לנו באזור הדרום מזרחי של הבית. אולי יש חסימה שלא מאפשרת זרימה לאזור השפע? אולי יש שם אש שמכבה את השפע? 

אם מצאת את כיוון השפע שלך בבית – זה הזמן להתחיל בחיזוק השפע על פי תורת הפנג שואי, אפשר לחזק את השפע בסימנים באזור המיועד. את יכולה להשתמש בחומר עץ, עציץ בריא שצומח שצומח כלפי מעלה אבל כאן אפשר גם להכניס את השפע במודעות. את תחושת השפע שדיברנו עליה. תמונה של רגליים יחפות בחול הים במסגרת עץ למשל תהווה קריצה לתחושת השפע ותוסיף גם את יסוד העץ. וכל פעם שתביטי בתמונה היא תזכיר לך את תחושת השפע שלך. ככה תחיי בתחושת שפע, וככה השפע בחייך תגדל. וגם ככה המצפן הפנימי שלך לא יילך לאיבוד ויזכיר לך מה חשוב לך בחיים, מתי בפעם האחרונה היית בים ומתי תלכי לעורר את תחושת השפע הזאת שלך?

 

"עד לנקודה מסוימת הרכוש מאפשר לאדם יתר עצמאות וחופש פעולה. אך מעבר לזאת הרכוש הופך לאדון ובעל הרכוש לעבד".

– פרדריך ניטשה-

חיזוק השפע בעזרת תורת הפנג שואי  

אני פחות אוהבת את צמד המילים תורת הפנג שואי. כי לדעתי זה לא תורה אלא שיטה. שיטה שבעזרתה ניתן להכניס לבית מודעות וכוונה. צמד המילים תורת הפנג שואי מעורר סוג של התנגדות ובצדק. כי בעצם מדובר בצורת עיצוב, בשיטה להכניס שפע וזרימה הביתה מדובר במשהו מעשי, בר ביצוע ולא רק תורה שחיים על פיה. אלא יותר דרך חיים. תורה שמורה לדת. ויש תורה אחת.

תורת הפנג שואי בעצם מדברת על עיצוב בהלימה לחוקי הטבע. וככה בעצם נוצרת תחושת הזרימה והאיזון.

בתורת הפנג שואי הקלאסי מדובר על סימבולים מובהקים וקבועים מראש להכנסת שפע הביתה. למשל צפרדע עם מטבע בפה מסמלת בתורת הפנג שואי כסמל לשפע.

אבל אם את לא מתחברת לצפרדע והצפרדע לא עושה לך את זה ומעוררת בך תחושה של שפע אז יש בעיה. כי אז הצפרדע לא באמת תכניס לך תחושה של שפע וגם לא תמשוך לחיים שלך שפע. אז מדובר בעצם בסתם עוד חפץ שהכנסת הביתה כי לפי תורת הפנג שואי אמרו לך שהיא מכניסה שפע.

הרי אנחנו יודעות שלפסלון הצפרדע אין כוחות. הכוח טמון בך. בתודעה שלך. ולא בסימבולים שתורת הפנג שואי קבעה.

פנג שואי וסמלים שעובדים – לדעתי ומניסיון אישי הם סמלים שמדברים אלינו באופן אישי, כמו שאמרתי אני חוזרת לשאלה: מהו שפע בעינייך?  

 

עץ, שפע, כללים סמלים ומשמעות בפנג שואי

אז דיברנו על חוקים, כיוונים, סימבולים כלליים ועכשיו חזרנו להתחלה. מהי תחושת השפע שלך? מה גורם לך לתחושת השפע? בחלק זה אתן דוגמאות לפנג שואי וסמלים כמו עץ הכסף ומשמעותו בפנג שואי, וכמובן שאתן רעיונות נוספים ויצירתיים אבל אני ממליצה לך להיכנס רגע פנימה ולקבוע את הסמלים שלך.

עץ תפוזים הוא גם מסמל שפע בפנג שואי ואחד אבל לי באופן אישי עץ זית יותר מדבר אפילו ענף מעץ זית בבקבוק יין ישן יכול לסמל עבורי כאחד הסמלים שעובדים לי להכניס את השפע. ההסבר התודעתי: כי בקבוק היין שאיפשרתי לעצמי לחלוק עם בן זוגי בערב חופשי המשמש עכשיו ככלי קיבול לענף עץ הזית שבפני עצמו מסמל עבורי שפע – הוא גם תזכורת לפשטות שבשפע. ההודיה על הדברים הפשוטים. שהרי לא חייבים אגרטל מפואר וזר יקר מחנות פרחים כדי לעצב את הבית ולהפוך אותו לנעים. ככה שבעצם יש כאן סמליות שעובדת לכמה כיוונים: 

עץ חזק, שורשי שמעניק תחושה של ביטחון ויציבות, של אדמה והארץ, ענף זית שמסמל שלום.

שפע יכול להיות גם טמון בארוחה משפחתית או כפי שכבר כתבתי בית חם ונעים שאפשר לשהות בו מבחינת נוחות פיזית. כורסא נוחה, תנור חם, עוגת תפוחים, זר פרחים גדול.

וכמובן שיש כאן את השימוש ביסוד העץ שהוא כאמור מייצג את פינת השפע. 

כיוון השפע בפנג שואי – הבגואה

דיברתי קצת על כיוון השפע בפנג שואי או במונח המקצועי: בגואה. עכשיו אני רוצה להרחיב עוד קצת על כיוון השפע. הבגואה זה בעצם מפת הבית. הבית מתחלק לתשעה ריבועים (או משולשי פיצה) וכל אזור נקבע על ידי כיוון מדידת מצפן. כל כיוון מייצג תחום בחיים, וכל תחום בחיים מיוצג על ידי יסוד (מים, עץ, אש, אדמה ומתכת) כל יסוד מתייחס לאיכויות ומשמעות ובעצם יחד יוצרים איזון. כל כיוון מביא איתו אנרגיה אחרת כמו שבמערב השמש שוקעת ובמזרח היא זורחת וזה ברור שלכל כיוון יש אנרגיה ומשמעות שונה ומיוחדת.

כיוון השפע בפנג שואי ובבגואה נמצא באזור הדרום מזרחי של הבית. היסוד המייצג אותו הוא עץ. ככל שנרווה את העץ הוא יצמח ויתפתח. אז ככה גם בחיים ככל שתרווי את רגעי השפע שלך ותעשי לך תזכורות בבית לשפע – ככה השפע ירווה ויצמח.

ואם תעשי את זה בכיוון השפע הרשמי של הפנג שואי זה יהווה עבורך מפת דרכים ויחזק את אזור השפע בבית שלך. ויותר חשוב: לפני שאת "מפעילה" את אזור השפע – תבדקי מה יש באזור השפע שלך? איזה חומר וצבע שולטים בכיוון השפע שלך? איזה אלמנטים יש שם? אולי באמת יש שם משהו שחוסם או מפריע? למשל, עומס ובלאגן באזור השפע עלול להשפיע גם על תחושת השפע. תחושה של עומס ובלבול? אולי יש שם יסוד שמפריע לעץ להתפתח? למשל נרות ועששיות ששורפים את עץ השפע? 

עץ הכסף בפנג שואי ואיך זה עובד

ברוב המשתלות ניתן למצוא אותו היום:  את עץ הכסף המסורתי הסיני. אבל איך זה עובד?

עץ הכסף הזה שהעלים שלו מדומים למטבעות כסף, קיבל את השם עץ הכסף אולי בגלל צורתו, אולי בגלל מוצאו הסיני של הצמח ואולי קיבל את שמו לצורכי שיווק ומכירה.

עץ הכסף או עץ השפע הוא צמח נוח לגידול, אינו מצריך מאמץ ולרוב הוא גודל מעצמו. בגינה או בבית. הוא שייך למשפחת הסקולנטים ויכול להגיע למימדים עצומים או להישאר קטן, הכל תלוי בכלי קיבול שלו.

באופן אישי אני מאמינה שלא דווקא עץ הכסף הוא זה שיכניס לך שפע הביתה אלא המשמעות שאת נותנת לו. אם את מחליטה על עציץ אחר שהוא עבורך סמל השפע והוא עבורך עץ הכסף שלך זה לגמרי בסדר. 

אז איך זה עובד בעצם? 

כמו כל דבר בחיים וביקום: מה שמתמקדים בו גדל!

אז אם בחרת לך את עץ הכסף שלך בין אם הוא העץ הרשמי והסמלי של הפנג שואי ובין אם לא ןרק נתת לו את השם עץ הכסף – כשאת משקה אותו, מנקה לו עלים יבשים (כמו בחיים – משחררת מה שלא טוב ומפנה מקום לחדש), מרעננת לו את האדמה ובודקת אם לא צפוף לו בכלי – את בעצם מתמקדת בשפע שלך. זה הזמן להיות נוכחת בפעולה, נוכחת ברגע, במחשבות על השפע, ביחס שלך לעציץ את בעצם מכניסה את השפע לתודעה. את במו ידייך משקה את השפע שלך!

עוד הערות קטנות וחשובות על עץ הכסף שלך: שימי לב איך הוא נראה. האם הוא צומח כלפי מעלה? יורד למטה? קשה לטיפוח? יפה בעינייך? מה הגוונים שלו? באיזה כלי שמת אותו? האם הוא תלוי? נוקשה? עלים עגולים או שפיצים? האם יש בו קוצים? שימי לב מה את בוחרת להיות עץ הכסף שלך!

 

לתיבת המייל שלך מגיע יותר! (יותר צבע, יותר השראה, יותר אהבה)

זהירות,זה ממכר… 

תופעות הלואי הן: אהבת הבית, רצון להכניס בו אנרגיות,שמחת חיים, רצון לתת ביטוי ליצירתיות שלך ובית מהמם שירגיש כמו בית. הכניסה באחריותך בלבד! 🙂
⇓⇓⇓

לצפייה בסרטונים ובהצצה אל מאחורי הקלעים - אל תשכחי לעקוב:

דילוג לתוכן