Design to be Happy

שיפוץ רהיטים

שדרוג רהיטים ישנים והתאמתם לעיצוב יכול להיות גולת הכותרת של עיצוב הבית, לשמור על רהיט נוסטלגי, לשדרג ריהוט מרשת זולה שיש בכל מקום וגם ליצור כמה שעות של חדוות יצירה וסיפוק.

Design to be Happy

שרונה קאופמן

יום חם ומגעיל בחוץ. צלצול בנייד מעיר אותי מחלום בהקיץ על קרטיב. הסיבה היחידה שבגללה אני מוכנה עכשיו לצאת מהבית זה קרטיב משמש כתום ומרענן.

אני מזהה את המנגינה ועונה. מעברו השני הבת שלי בהתלהבות (החום לא משפיע על צעירות)

“אמא, בואי מהר!” אני נבהלת, נדרכת.. 

“מה קרה?” אני שואגת, ערה לגמרי ומוכנה לצאת לחום להציל אותה, אפילו בלי קרטיב.

“אמא, לא קרה משהו מבהיל אבל תבואי, מצאתי שולחן בצידי הכביש ואני בטוחה שתאהבי ותעשי מזה משהו”

רהיט ישן, ריח של צבע ודמיון על פוטנציאל לרהיט, האפשרות לשפץ רהיטים, לשדרג ולשנות מראה תמיד הלהיבה אותי. והילדות שלי יודעות שאין דבר יותר מסוכן מלעבור איתי ליד פחים גדולים בעיקר בתקופות שלפני החגים כשאנשים מפנים החוצה רהיטים ישנים שסיימו את תפקידם בבית שלהם. אבל אני – תמיד אוספת אותם באהבה אלי ומעניקה להם חום אהבה צבע וחיים חדשים.

לשיפוץ וחידוש רהיטים יש טעם של עוד. ויש לזה המון יתרונות. וכן, כל אחת יכולה!צריך רק לדעת דברים בסיסיים.

 

העיסוק ביצירה ובשדרוג רהיטים ממלא בסיפוק

You don’t have to be perfect to be amazing

היתרונות בשיפוץ וחידוש רהיטים:

  1. את נותנת מקום של כבוד לדמיון שלך, ליצירתיות שבך וזה בפני עצמו ממלא בהשראה וביטחון. וזה כמו גלגל כי כשאת מוקפת בחפצים המעוררים בך השראה את מקבלת עוד השראה וביטחון!
  2. את יוצרת פריט מיוחד שאין באף חנות, ואין לאף אחת אחרת. וזה מוסיף לעיצוב הבית שלך.
  3. שיפוץ רהיטים ישנים עוזר לאיכות הסביבה! כן! במקום לזרוק ולרכוש חדש את משתמשת ולא יוצרת זבל נוסף לעולם. היקום מודה לך!
  4. שדרוג  רהיטים לא בהכרח לוקח הרבה זמן (תלוי בטכניקה שתבחרי) ולפעמים זה אפילו חוסך לך זמן חיפוש אחר הרהיט המושלם. במקום לכתת רגליים בחנויות את פשוט יורת בעצמך!
  5. אם כבר דיברנו על חיסכון, מה דעתך על חיסכון בכסף? הרבה פעמים פחית צבע, כמה מדבקות וידית חדשה יותר חסגונית מרכישת רהיט חדש. אז הנה עוד סיבה לשדרג את הרהיטים.
  6. לפעמים, יש לך רהיט ישן בבית שאת לא רוצה להיפרד ממנו. כי הוא שייך למשפחה, כי הוא מעורר בך נוסטלגיה או כי סתם נפשך נקשרה בנפשו (זה הזמן לגלות שזה בסדר לקרוא לרהיט שלך בשם. ואם זה לא ככה אצלך…הייי – אל תשפטי אותי).
  7. חידוש רהיטים יכול להיות אחלה קונברסיישן סטרטר כשאת מארחת אנשים בביתך ואין לך שום נושא שיחה משותף איתם. אל תדאגי, הפריט כבר יעשה עבורך את ההתחלה של השיחה.
  8. מחקרים פסיכולוגיים ורפואיים הוכיחו שעיסוק ביצירתיות עושה פלאים לבריאות הנפשית שלך והבריאות הפיזית!

מחקרים פסיכולוגיים ורפואיים הוכיחו שעיסוק ביצירתיות עושה פלאים

לבריאות הנפשית שלך והבריאות הפיזית!

יצירתיות תורמת למצב הבריאות הנפשית והפיזית

מה שכתוב מדבר אלייך?

את אוהבת את מה שכתוב כאן וחושבת שיועיל לחברות?

אל תתלבטי, אני אשמח שתשתפי! לנוחיותך – הכנתי כפתורים 🙂

שיפוץ רהיטים

רגע לפני שמתחילים צריך לעשות הפרדה ובירור מה עומד מולנו כי יש הבדל גדול בין שדרוג רהיטים ישנים (שיש בבית או שנזרקו לרחוב אבל הם מרשת פשוטה) לבין שיפוץ רהיטים עתיקים (הכוונה לעתיקות בעלי ערך כספי וסנטימנטלי כמו וינטג’ והם פריטים שכבר לא נבנים היום). ריהוט עתיק צריך כבוד וזהירות והוא לא כמו רהיט פשוט שלא נורא אם “הורסים” אותו. כך שיש הבדל בין שיפוץ וצביעת רהיטים “פשוטים” לבין ענתיקה מקורית.

ועוד חומר למחשבה כשאנחנו עומדים מול רהיט היא ההחלטה האם מדובר בשיפוץ רהיטים ישנים עשה זאת בעצמךאו שזה מקרה שצריך לפנות מקום לאנשי מקצוע מנוסים כמו רפדים ונגרים לעשות את העבודה.

לפנינו דוגמא לרהיט ישן שנמצא ברחוב. איכות העץ לא משהו ומצבו די עגום. לא בטוח שמדובר ברהיט וינטג’ אבל עיצוב הרגליים נראה ומזכיר רהיט מבית סבתא. החלטתי להדגיש את צורת הרגליים. ראי גם סרטון מצורף.

שיפוץ רהיטים - שדרוג שולחן ישן שנמצא ברחוב וקיבל חיים חדשים

צפי בסרטון ותראי מה קרה לשולחן

אוהבת את הבית? רוצה להכניס אנרגיה חדשה ולדעת לעצב כמו מקצוענית? קבלי קורס במתנה. שלושה שיעורים קצרים וממוקדים שילמדו אותך למקד את העיצוב בבית, לדעת איך לשלב את הרהיטים ומה משמעות הצבעים בבית!

שדרוג רהיטים ישנים

מדובר ברהיט ישן, שהיה בשימוש בבית או נמצא ברחוב ואין כאן מטרה או שאיפה לשמור על צורתו המקורית ואפשר להתפרע עם צבע ודמיון ולהפוך אותו לפריט שמתאים לעיצוב הבית. כמו בדוגמאות הבאות – כאן מדובר בשדרוג רהיטם ישנים ושימוש בצבע.

שדרוג רהיט פשוט מרשת שיש בהרבה בתים - לפני
שדרוג רהיט פשוט מרשת חנויות הפך להיות מותאם אישית לעיצוב ויצר פינת חמד מעוצבת

שדרוג שידה ישנה בכמה צעדים פשוטים

שיפוץ רהיטים - שידת איפור חבוטה וישנה הופכת לברבור וורוד

אהבת? שתפי חברים!

שיפוץ רהיטים ישנים עשה זאת בעצמך - צבע שמן צהוב של טמבור
שידה ישנה שקיבלה מראה חדש וזוהר כי אין על צהוב!
שיפוץ רהיטים - אפחלו החתול נהנה!

אז תכל’ס איך מתחילים?

יש לך רהיט ישן ואת רוצה לשדרג אותו. אולי נקשרת אליו או פשוט לא מתחשק לך לצאת לקנות.

אולי שינית עיצוב והשידה/ארון הוא החלק האחרון בפזל שישלים את המראה החדש

ואולי דווקא מהרהיט יתחיל השינוי?

כך או כך.. לפעמים הפריט עצמו מעורר את הדמיון ונותן את התשובה בעצמו ולפעמים צריך לחפש השראה בפינטרסט או אפילו סיבוב בחנויות יכול להצית את הדמיון.

אחרי שהוחלט על כיוון את מבררת מאיזה חומר עשוי הרהיט. אם הוא כבר צבוע בשכבת צבע שמן או בלקה אי אפשר לצבוע עליו בצבע אקרילי (אומנותי או של קירות). אלא אם את משייפת את שאריות הצבע

חפשי השראה בחנויות, בפינטרסט או במגזינים, ולפעמים פשוטהרהיט יספר לך בעצמו מה הייעוד שלו 🙂

שיפוץ וצביעת רהיטים 

הדרך הכי קלה פשוטה ומהירה היא לצבוע בצבע שמן. אפשר לבחור באיזה גימור שאת רוצה: מט, מבריק או חצי-חצי.

שלבי העבודה: בוחרים את הגוון הרצוי, בגימור הרצוי. מנקים את הרהיט מאבק, משייפים קצת כדי שהצבע יתפוס טוב, מפרקים ידיות וברגים, עם מסקינג טייפ מכסים חלקים שלא תרצו לצבוע כמו חור מנעול וכו’. מכסים את הרצפה בעיתונים קרטונים או ניילון. מכינים כמובן מברשת ורולר, מכחול קטן לפינות ומגבונים לטיפול מיידי בתקלות.

יתרונות: צבע שמן מכסה מייד ואין צורך בשכבת ביניים או צבע מקשר ואין צורך בלכה.

חסרונות: הריח שנדבק לאורך זמן ברהיט ותוך כדי הצביעה עצמה.הלכלוך והכתמים שלא יורדים בקלות וניקיון המברשות המצריך שימוש בטרפנטין שגם הריח שלו חזק ולא נעים במיוחד כשיש ילדים קטנים בסביבה או בעלי חיים.

 

טיפ: אם צבעת בצבע שמן ואת רוצה להמשיך ביום אחר, במקום לנקות את המברשת בטרפנטין עטפי אותו בשקית ניילון ושימי בפריזר עד לשימוש הבא.

שיפוץ רהיטים עתיקים

רהיטים עתיקים זקוקים ליותר תשומת לב ולפעמים הם הכי יפים בצורתם המקורית. כמובן שאפשר גם לצבוע ולהוסיף אופי או צבע – הכל תלוי בך.

את הרדיו הזה מצאתי במחסן של חמי. זה הרדיו שבו הוריו שמעו על הכרזת המדינה! לקחתי אותו תחת חסותי והיום הוא פריט וינטג’ עם טאץ’ אישי נוסטלגי. בחרתי רק לשייף ולצבוע בשכבת לכה.

שיפוץ רדיו ישן - פריט וינטג' שראה ימים טובים יותר
לפעמים לשמור על המקור ולהדגיש את הפשטות זה גם נחמד
עוד פריט וינטג' שנשמר בצורתו המקורית
דלתות ישנות ששופצו והפכו להיות גולת הכותרת במשרד
השקעה בידית חדשה לעתים עושה הבדל גדול

שדרוג רהיטים ללא צבע

אחד הטריקים האהובים עלי לשדרוג מבלי להתלכלך הוא שימוש בנייר קונטקט. מדובר בנייר דקורטיבי בצבעים ודגמים שונים ומצידו האחורי נייר דביק. ועוד הפתעה שמחכה מאחורה זה ריבועים וקווים ככה שאפשר בקלות לגזור לפי מידה ולרענן כל פריט!

שדרוג רהיט - מבלי להתלכלך בצבע
שדרוג רהיט - מבלי להתלכלך בצבע

שיפוץ רהיטים מעץ

צבע שניסיתי לאחרונה הוא צבע שאבי שיק שאפשר לצבוע איתו ה-כ-ל החל מפורמייקה ועד לרהיטי עץ. ללא צורך בצבע מקשר וללא שיוף. מומלץ כדי לשמור על הרהיט לצבוע שכבת לכה. בסרטון אני מראה תהליך ותוצאה וגם שדרוג הרהיט מבפנים עם הפתעה. 

אהבת מה שקראת כאן? מתעניינת בתחום העיצוב, פנג שואי סטיילינג ומודעות? יש עוד!

Skip to content