Design to be Happy

תמיד כשאני מרגישה את הצורך להסביר מה זה פאנג שואי ואיך הוא משתלב ומתבטא בעיצוב, והופך אותו לנכון יותר ועוצמתי יותר (וזה קורה בעיקר כשאומרים לי שפאנג שואי זה משהו "רוחני" ו"אנרגטי" ושצריך "להאמין בזה") – או אז אני פוצחת במונולוג ומסנגרת על היופי של הפאנג שואי ולמה כל כך חשוב לשלב אותו בעיצוב הבית.

 

אז כן, פאנג שואי זה רוח ומים בפירוש המילולי שלו אבל שני המילים האלה בעצם מתארות את היקום כולו ואת חשיבות הסביבה והשפעתה על האדם ועל קורת הגג שלו. את חשיבות התנועה והשינוי בחיים ואת ההתפתחות שלנו וההישרדות. שהרי ללא מים לא נשרוד וללא תנועת המים הנגרמת מהרוח שפעם סוערת ופעם רגועה לא תהיה התפתחות.

 

ובתוך כל ההתפתחות והתנועה הזאת יש צורך עז בכל אדם למצוא את ההרמוניה שבו, את השקט הפנימי שלו ואת היכולת להקשיב לקול הפנימי ולממש את הפוטנציאל שלו ואת הייעוד שלו – ואת זה ניתן לעשות היטב בסביבה שמתאימה בול לצרכים האישיים. (ולא רק בסביבה יפה וטרנדית)

יש אנשים שמתפתחים טוב בסביבה רגועה ולעומתם יש אנשים שלא מתפתחים ללא רעש מסביב. כמו שיש צמחים ולהם צרכים מסוימים שמש/צל/הרבה מים או מעט מים או חיות בר שלא יוכלו לחיות בסביבה מתורבתת וציפורים שנודדות בהתאם לצרכים שלהן – כך גם האדם זקוק לתנאים המתאימים לו.

רק שבמרוץ החיים והקצב המטורף שאנחנו חיים בו, קצת שכחנו מה אנחנו צריכים, שכחנו להקשיב באמת. קצת התרחקנו מהטבע ומעצמנו.

 

 

את השקט הזה, את הסביבה התומכת ותחושת הביטחון והיציבות לא ניתן להשיג על ידי המטבח המפואר וגם לא על ידי הרצפה המהודרת שראינו אצל השכן.

גם לא נמצא את ההתפתחות שלנו או את האושר בעמוד 10 פינת עמוד 11 בקטלוג מעוצב של חברה יוקרתית. וגם לא נמצא את זה בצלילי על המובייל כפיתרון מהיר. לא לזה התכוון המשורר.

הכוונה בעיצוב פנג שואי היא לחשוב לרגע עם עצמנו בשקט ולברר מה אנחנו רוצים בחיים. מה אנחנו רוצים שהבית ייתן לנו, מה נרצה להרגיש כשנפתח את הדלת של הבית ואיך אנחנו רוצים שהחיים ייראו ויתנהלו בתוך ומתוך הבית הזה, ורק אז לעצב אותו בהתאם לנו ולא בהתאם לטרנד חולף.

בעיצוב פאנג שואי לוקחים בחשבון את אופי האדם, מפה אסטרולוגית, סביבת הבית, את סגנון העיצוב, חומרים וצבעים מומלצים, ועוד לוקחים בחשבון מודעות פנימית מסרים ונוסחאות נוספות. כל זה ביחד הופך את הכלי לעוצמתי ויעיל ביותר.

 

כשאני לא במצב רוח דידקטי, ואין לי חשק או כוח לשחק מורה ולהרצות – אני מתארת את הפאנג שואי כהופעה חיה של החיים.

איך כשהולכים להופעה חיה של זמר אנחנו מתרגשים יותר, מרוכזים יותר וחווים יותר לעומק את השיר. אנחנו קשובים יותר למילים של השיר, לתפאורה לתאורה וכלי הנגינה שרועמים ומרעידים את מיתרי הנפש בהתרגשות עצומה שבה אנחנו שרויים עוד הרבה זמן לאחר מכן, כמשהו מתוק שנשאר איתנו באדרנלין הזורם בנו עוד ימים אחרי ההופעה. למה? כי החושים שלנו מתעוררים ומתחדדים. כי אנחנו נוכחים ברגע. כי אנחנו רואים את כל התמונה והכל שם נוגע בנו ובעל משמעות!

מה שמביא אותי לדוגמא נוספת, שלא תשכחו אותה מהר כל כך אבל מתארת טוב וברור יותר:

 סקס.

כן,   סקס.

כי תכל'ס,

עיצוב פאנג שואי הוא כמו סקס…

למה הסקס כל כך טוב? כי הוא משלב ומפעיל את כל החושים שלנו. חוש הריח, חוש המישוש, חוש השמיעה, חוש הטעם ואת חוש הראייה. כל אלה ועוד.. ציפייה, רמזים והפכים גלוי ונסתר, פעיל מול סביל ומכיל, אהבה ותשוקה. לא כולם באים לידי ביטוי באותה עוצמה.

 

עיצוב פאנג שואי מפעיל את כל החושים שלנו בבית, יש ציפייה להגיע לבית שיעטוף ויחבק אותנו, שירגש, שייתן לנו להרגיש בנח. בית שמפעיל את חוש הריח על ידי נר ריחני או קטורת, כביסה נקייה, בישול מתובל או ריח אפייה של לחם טרי או עוגת תפוחים. בית בו נשמע צחוק מתגלגל ובכי תינוק הזקוק לנו. בית שיפעיל בנו שמחה למראה החפצים שמסמלים עבורנו את כל הטוב שבחיים.

 

בית שמזכיר לנו מה באמת חשוב ובו נמצאים האנשים שאנחנו אוהבים, בית שיש בו תקשורת ושמחה. את כל זה ניתן להשיג על ידי מרקמים וצבעים ועל ידי מיקוד הצרכים שלנו.

 

אז בפעם הבאה שישאלו אתכם מה זה פאנג שואי תגידו: זה כמו סקס טוב…

אז הטיפ שלי להפעם הוא: בפעם הבאה כשאתם נכנסים הביתה שימו לב מה אתם מרגישים? איזה תחושות עולות בכם? האם הן מספקות? ומשם תתחילו לגבש לכם את מה אתם רוצים לחדד בבית ובחיים מבחינת התחושה וחשיבות, מה חשוב שיהיה לכם בבית ובחיים?

 

קבלי גישה לסדרת סרטונים לעיצוב הבית בלחיצה על התמונה:

אהבת? רוצה להישאר בעניינים?

הצטרפי לשכונת העיצוב שלי וקבלי ראשונה זכות למתנות, תדעי תמיד ראשונה מה חדש, קבלי עדכונים על מכירות מיוחדות, מבצעים אטרקטיביים וכמובן השראה, סרטונים, טיפים ומקום לשאול שאלות ולהתלבט ויחס אישי ממני!

שימי פה את המייל הכי טוב ושימושי שלך, ושימי לב שאני לא נכנסת לתיבות האבודות (ספאם, דואר זבל, פרסומים…)  אלא סמני אותי במועדפים כדי שאכנס ישירות לתיבת האוצרות שלך!

זהירות!

זה ממכר… תופעות הלואי הן: אהבת הבית, רצון להכניס בו אנרגיות,

שמחת חיים, רצון לתת ביטוי ליצירתיות שלך ובית מהמם שירגיש כמו בית.

הכניסה באחריותך בלבד! 🙂 

דילוג לתוכן